Menu
Karol Majchrzak

Karol Majchrzak

  • Stanowisko: Kreatywny
  • Miejsce pracy: Agencji PR Publicon

Temat: Najważniejsze  zasady w budowaniu pierwszego wrażenia poprzez  kontakt z pracownikiem instytucji publicznej.

W ramach prezentacji omówione zostaną wybrane zagadnienia z obszaru budowania wizerunku instytucji publicznej poprzez działania oraz kompetencje pracowników.  Zakres ramowy prezentacji obejmie obszary: zasady powitania i pożegnania z klientem zewnętrznym, zasady używania wizytówek i wymieniania się kontaktami, zasady wykorzystania w działaniach komunikacyjnych elementów komunikacji wizualnej, podstawowe zasady korespondencji, zasady doboru stroju służbowego, najważniejsze zasady organizacji spotkań i wizyt delegacji oficjalnych oraz konferencji prasowych – zarządzanie „pierwszeństwem” i „przestrzenią”, dobór menu i projektowanie oprawy wydarzenia, etykieta stołu, zasady wręczania gadżetów, mowa ciała, podstawowe zasady budowania jasnych i zrozumiałych przekazów językowych.

 

Bio:

 

Karol Majchrzak - na codzień pracuje jako kreatywny w agencji Publicon. Odpowiada za creative writing, konceptualizację materiałów graficznych oraz bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki pracy z takimi klientami jak ABSL, Archicom, Nokia, EIT+, XEOS, Skanska czy PZFD współpracuje z prezesami dużych firm i najwyższymi urzędnikami państwowymi. Wizerunek, zarówno w warstwie czysto wizualnej jak i w aspektach kulturowym oraz użytkowym od lat stanowi przedmiot jego zainteresowań, zarówno prywatnie jak i zawodowo czy naukowo. 

 

Posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu dress code, savoir vivre oraz protokołu dyplomatycznego. Z powodzeniem wykorzystuje ją zarówno w pracy zawodowej jak i w prywatnych projektach współtworząc treści na blog dandycore.pl, który jest jednym z najbardziej opiniotwórczych blogów w temacie dress code i personal brandingu w kraju. Ponadto prywatnie implementuje zasady DC oraz SV do swojego życia przez co nie są one jedynie listą teoretycznych wytycznych, które należy na potrzeby kilku okazji zapamiętać.